Wprowadź adres e-mail użyty do rejestracji. Następnie wyślemy ci nowe hasło.
Brak produktów
Podane ceny są cenami brutto
Preparat thrush crush został zaprojektowany tak by swoim składem zapewnić pełne spektrum ochrony przed mikroorganizmami szczególnie ukierunkowując swoje działanie na beztlenowe gram-ujemne bakterie gnilne z rodzaju Fusobacterium, które są najczęstszą przyczyną gnijących strzałek u koni. Wykorzystane składniki aktywne dobrane zostały pod kątem mechanizmu ich działania na mikroorganizmy, w odpowiednich stężeniach, tak by wzajemnie się uzupełniały i zapewniały 100% skuteczność w walce z gnijącymi strzałkami oraz wspomagały regenerację i gojenie uszkodzonych tkanek kopyta.
Produkt NIE ZAWIERA substancji uznanych przez FEI (Fédération Equestre Internationale)
za środki dopingujące, wskazanych w 'Equine Prohibited Substances List' (EPSL).
Odpowiednie środowisko - uniemożliwiające rozwój bakterii i tworzenie przez nie biofilmu oraz właściwe warunki do szybkiej regeneracji uszkodzonych tkanek.
Łatwa aplikacja - preparat jest w formie sprayu dzięki czemu możemy łatwo nanieść go na całą powierzchnię kopyta bez użycia pędzla czy innych akcesoriów, a płynna konsystencja umożliwia dotarcie substancjom aktywnym w głąb rowka strzałkowego.
Wysoka adhezja – sprawi, że produkt dostanie się w miejsca najbardziej niedostępne i pozostanie tam przez długi czas.
Długotrwałe działanie - formulacja preparatu opracowana została w taki sposób by tworzyć pozostający w miejscu aplikacji film, z którego w kontrolowany sposób uwalniane są substancje aktywne, dzięki czemu kopyto jest cały czas chronione.
SIŁA POŁĄCZONYCH SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH:
OLEJEK Z DRZEWA HERBACIANEGO
Znany jest przede wszystkim z doskonałego działania antyseptycznego. Zawarte w nim związki fenolowe i terpeny działają przeciwdrobnoustrojowo wobec bakterii (również niektórych antybiotykoopornych), grzybów oraz wirusów. Mechanizm działania przeciwbakteryjnego i przeciwgrzybiczego opiera się na destabilizacji i niszczeniu błony komórkowej, a także wykazywaniu zdolności do hamowania syntezy kwasów nukleinowych i niektórych białek drobnoustrojów. Poza antyseptycznym działaniem olejek z drzewa herbacianego wykazuje też silne właściwości przeciwzapalne, oraz przyspiesza gojenie ran spowodowanych rozwojem patogenów.
TYMOL
Tymol jest cennym związkiem organicznym, naturalnie występującym w wielu olejkach eterycznych. Podobnie jak olejek z drzewa herbacianego wykazuje zdolności antyseptyczne poprzez mechanizm uszkadzania błony komórkowej
i prowadzenia do lizy komórek patogenów. Dodatkowo, tymol posiada zdolność hamowania enzymów z grupy dehydrogenaz (niezbędnych do oddychania komórkowego) i redukowania poziomu ATP oraz hamowania wytwarzania biofilmu przez patogeny, uniemożliwiając tym samym ich funkcjonowanie.
BALSAM PERUWIAŃSKI
Niezastąpiona substancja o ogromnych możliwości w zakresie leczenia chorób skóry. Jego właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne doceniane są ze względu na znaczącą skuteczność odkażania połączonego z jednoczesną regeneracją uszkodzonych tkanek. Balsam peruwiański pobudzając mikrokrążenie krwi wpływa na naturalne procesy odnowy skóry, poprzez wzrost produkcji kolagenu i elastyny.
OLEJEK LAWENDOWY
Olejek lawendowy bogaty w antocyjany, garbniki oraz składniki olejków eterycznych, wykazuje szerokie spektrum działania antybakteryjnego i antygrzybiczego. Zabezpiecza uszkodzoną skórę przed infekcjami i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz przyspiesza proces gojenia się ran, oparzeń oraz ukąszeń owadów. W badaniach naukowych wykazano także zdolność olejku lawendowego do stymulacji podziałów komórkowych, a tym samym do regeneracji.
CHLOREK DIDECYLODIMETYLOAMONIOWY
Należy do czwartorzędowych związków amoniowych, jest środkiem o działaniu antyseptycznym i dezynfekującym. Powoduje zakłócenie interakcji międzycząsteczkowych i dysocjację dwuwarstw lipidowych w błonie komórkowej prowadząc do jej rozpadu dzięki czemu jest doskonałym środkiem odkażającym.
FENOKSYETANOL
Fenoksyetanol to organiczny związek chemiczny należący do grupy eterów; jest fenylową pochodną glikolu etylenowego. Ma szerokie spektrum działania przeciwdrobnoustrojowego i bakteriobójczego – jest skuteczny przeciwko różnym bakteriom Gram-ujemnym i Gram-dodatnim, a także przeciwko drożdżom, natomiast jego wpływ na mikroflorę jest bardzo słaby przez co jest bezpieczny w stosowaniu. Przeciwdrobnoustrojowy mechanizm działania fenoksyetanolu opiera się m.in. na zwiększeniu przepuszczalności błony komórkowej dla jonów potasu.